×
ushtria, Shkurt 2013
Ministria e Mbrojtjes e Rusisë është e interesuar për blerjen e makinave të
Programi i trajnimit të ushtarakëve malianë nga instruktorë të Bashkimit Europian do të fillojë më 2 prill, deklaroi të enjten Kreu i misionit të BE-së në Mali, gjenerali François Lecointre.
Irani po prodhon me sukses avionët e vet pa pilot, të cilët janë
Gjeologët nga Koreja e Jugut dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës njoftuan për regjistimin e lëkundjeve nëntokësore me magnitudë prej 4.9 ballë në Korenë e Veriut.
Shefi i Pentagonit, i cili është drejt largimit nga posti i tij, Leon Panetta dhe homologu i
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
1
2
3
4
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
28