×
ushtria, Janar 2013
Ushtritë e Sirisë, Libanit dhe Jordanisë shpallën nivelin më të lartë
Gazeta libaneze "Al-akhbar" shkruan se Presidenti sirian së fundmi ka pritur në një takim "një grup përfaqësuesish arabë”, emrat e të cilëve nuk përmenden.
Radarët e rinj të prodhuar së fundmi të serisë "Qielli" (russ. «Небо») do të hyjnë në përdorim në njësitë e trupave ruse të radiolokacionit në vitin 2013.
Qeveria siriane filloi të thirrjen nën armë të femrave, njofton kanali televiziv &ldquo
Qytetarët e Austrisë në një referendum vendosën të mos e anulojnë mobilizimin e detyrueshëm ushtarak në vend.
Zëvendëspresidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, përcolli fjalimin e Presidentit Hugo Chavez, në të cilin ai falenderon forcat e armatosura të vendit për besnikërinë dhe dashurinë e tyre. Për këtë njoftojnë mediat lokale.
Numri i vetëvrasjeve në ushtrinë amerikane në vitin 2012 u rrit me 15% n
Një ditë më parë forcat e armatosura siriane për të disatën herë përdorën raketën balistike me rreze të shkurtër veprimi.
Ushtria egjiptiane arriti të parandalonte një shpërthim pranë një kishe kopte në
Rreth 5 mijë militantë të grupit islamist libanez "Hezbollah" pak kohë më parë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
2
3
4
5
6
8
9
11
12
13
14
16
18
19
20
22
23
25
26
27
29
30