×
ushtria, Nëntor 2012
Në Ushtrinë e mbrojtjes së Izraelit kanë filluar përgatitjet për ç
Ushtria izraelite ndaloi të gjitha veprimet luftarake në Rripin e Gazës në pë
Sipas njoftimeve të korrespondentit të Radiokompanisë "Zëri i Rusisë" në Lindjen e Mesme Eugjeni Erlih, sot në Tel Aviv sërish ra sirena e alarmit.
Agjencia e Prokurimit të Armatimeve të Francës në dhjetor të vitit 2012 - në fillim të vitit 2013 do të marrë partinë e fundit të 200 automjeteve të blinduara të lehta "PVP Mk3" të prodhuara nga kompania Panhard.
Ushtria izraelite njoftoi të premten mbi fillimin e rekrutimit të detyrueshëm të 16.000 rezervist
Komanda e Ushtrisë së SHBA-ve nënshkroi një kontratë me kompaninë EADS North
Siç transmeton korrespondenti i Radiokompanisë "Zëri i Rusisë" nga Izraeli, ushtria izraelite është në gatishmëri të plotë luftarke dhe tani është përqendruar në kufirin me Gazën, pret urdhrin për të sulmuar.
Ushtria e SHBA i porositi kompanisë “AAI” 68 aparate fluturuese zbuluese pa pilot “RQ-7B Shadow”. Mbeten ende të panjohura kostoja dhe afati i dorëzimit të avionëve pa pilot.
Si rezultat i një tjetër sulmi të forcave të opozitës siriane u
Këtë mendim shprehu në një intervistë me gazetarët Ministri i Mbrojtjes i Rusisë Anatoli Serdjukov.
Trupat qeveritare siriane sulmuan grupet e armatosura opozitare në afërsi të Damaskut. Sipas njoftimeve të mediave lokale, aeroplanët gjuajtës sulmuan bazat militante në rrethinat veriore të kryeqytetit sirian.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
2
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30