×
armatime, 17 maj 2013
Koreja e Veriut mund të ketë deri në 200 platforma të lëvizshme lëshimi për raketat balistike, shifër kjo dy herë më e lartë nga ajo që ishte parashikuar më parë, njoftoi Agjencia koreanojugore e lajmeve Yonhap.
Rusia ka qenë dhe i mbetet besnike zbatimit të detyrimeve të saj kontraktore lidhur me furnizimin e Sirisë me armë mbrojtëse, çka është në përputhje me standartet ndërkombëtare, deklaroi në Moskë Sekretari për shtyp i Presidentit, Dimitri Peskov.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
1
2
4
5
7
9
11
12
13
14
15
18
19
20
24
25
26
31