×
armatime, Mars 2013
Aktivistët sirianë të të drejtave të njeriut konfirmuan se militantët e
Trupat tokësore ruse porositën një obus të ri 152-mm për të zëvendësuar obusin e vjetëruar 122-mm “D-30”, të cilin Ministria e Mbrojtjes vendosi ta nxjerrë jashtë përdorimit.
Flota Ushtarake Detare e Rusisë ka vendosur të krijojë një nëndetëse monitoruese hidrolokatore. Ajo do të ketë synim koordinimin e veprimeve të anijeve të tjera.
Anija e vogël kryesuese raketore "Grad Svijazhsk" (russ. "Град Свияжск") e projektit 21631 u nxorr nga boathouse
Me sa duket nga të gjitha konflikti në Siri po hyn tani në një fazë të re të përshkallëzimit të tensioneve. Sipas njoftimeve të mediave franceze, Parisi dhe Londra kanë vendosur të shkelin embargon e armëve për rebelët sirianë.
Në periudhën nga viti 2008 deri në vitin 2012 Kinës i ranë për pjesë 5% të transaksioneve të armatimeve konvencionale.
Krerët e vendeve europiane në samitin e së premtes të BE-së ka gjasa
Në vitin 2014 Forcat e Armatosura të Rusisë do të blejnë tanke "T-72", "T-80"
Koreja e Veriut do të vazhdojë, si dhe më parë, të ndjekë nj
Në portin e provincës Zhejiang në lindje të Kinës u zhvillua ceremonia e pranimit në përbërjen e armatimeve të fregatës "Benbu", të projektuar për shoqërimin e grupeve ushtarake detare dhe kundërveprimin ndaj nëndetëseve.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
14
16
17
20
21
22
23
24
27
29
30
31