×
armatime, Gusht 2011
Rusia për herë të parë po përfundon marrëveshjen pë
Përmbushja nga Rusia e kushteve të kontratës për furnizimin Iranit të komplekseve raketore zenit S-300 është krejtësisht e pamundur, deklaruan sot në MPJ të Federatës Ruse.
Potenciali luftarak i Forcave Ajrore ruse do të forcohet në mënytë të ndjeshme
Aeroplanmbajtësja e parë kineze - ish kryqëzori i transformuar aeroplanmbajtës sovjetik  “Variag” - për herë të parë doli në det për provë lundrimi.
Raketa strategjike e bazimit detar “Liner”, testet e fluturimit të së cilës p
Ministria e Mbrojtjes mori vendimin që deri në vitin 2015 të heqë nga dezhurni luftarak
Rusia dhe SHBA planifikojnë të përfundojnë në një kohë të afërt marrëveshje të reja tekniko-ushtarake, njoftoi sot Zëvendës drejtori i Shërbimit Federal për Bashkëpunimin Tekniko-Ushtarak të Federatës Ruse Viaçesllav Dzirkaln.
Kina pranoi zyrtarisht se po zhvillon programin e vet të aeroplanmbajtëseve. Ajo do të ripajis
Vëzhguesit ushtarakë amerikane nga 1-6 gusht do të ndërmarrin një fluturim mbi teritorrin e Rusisë në kuadër të Traktatit Ndërkombëtar të Qiejve të Hapur.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Gusht 2011
Kalendari i ngjarjeve
Gusht 2011
2
3
5
6
7
8
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
30
31