×
armatime, Mars 2011
NATO po lançon operacionin për sigurimin e embargos të Këshillit të Sigurimit të OKB-së ndaj furnizimeve të armëve në Libi, deklaroi Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Anders Fogh Rasmussen.
Për garantimin e programit shtetëror të armatimeve në Rusi do të financohet
Rusia po ndërton një model të ri nëndetësje me motorrë të ciklit të mbyllur për veprime në rajone bregdetare, njoftoi Kryetari i shtabit të përgjithshëm të Forcave Ushtarako-Detare.
Rusia dhe SHBA po fillojnë fluturim e parë të përbashkët inspektues në historinë Traktatit të Qiejve të Hapur.
Në Rusi u zhvilluan me sukses të plotë provat e mostrës së dyt
Kreu i MPJ të Rusisë Sergei Lavrov i bëri sërish thirrje komunitetit ndërkombëtar për të rishikuar pa vonesë projektin ndërkombëtar të Traktatit ruso-kinez mbi parandalimin e vendosjes së armatimeve në kozmos.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2011
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31