×
konflikt, 20 maj 2013
Disa qindra protestues të lëvizjes radikale islamike "Ansar al-Sharia" u arrestuan gjatë përleshjeve
Ushtarakët e ushtrisë së mbrojtjes të Izraelit, të cilët po patrullonin
Në Seul presin lëshime të reja të raketave nga ana e Koresë së Veriut dhe janë gati për këtë, bëri me dije një përfaqësues i Ministrisë së Mbrojtjes të Koresë së Jugut.
Presidenti egjiptian Muhammed Mursi deklaroi se ai nuk ka ndërmend të zhvillojë negociata me rrëmbyesit e shtatë anëtarëve të stafit të forcave të sigurisë në Gadishullin e Sinait javën e kaluar.
Burime në forcat e armatosura të Nigerisë njoftuan se militantët e organizatës islamike "Boko Haram" kanë filluar të largohen në mënyrë masive nga vendi pas një serie operacionesh të suksesshme ushtarake kundër tyre.
Kina i kërkon ndihmë Koresë së Veriut për lirimin e 16 peshkatar
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
1
2
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31