×
konflikt, 8 prill 2013
Policia turke përdori gaz lotsjellës dhe topa uji për shpërndarjen e mijëra protestuesve, të cilët dolën në mbështetje të të akuzuarve për rastin e komplotit antiqeveritar.
Një shpërthim i fuqishëm gjëmoi në qendër të kryeqytetit sirian - Damask.
Koreja e Veriut po tërheq të gjithë punëtorët e saj nga zona kufitare e përbashkët industriale me Korenë e Jugut - Kaesong.
Rusia kërkon hetimin e rrethanave të vdekjes së grave dhe fëmijëve
Më shumë se 70 myslimanë, të arratisur nga Birmania, u arrestuan nga policia indoneziane. Refugjat
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
6
7
11
12
13
14
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30