×
konflikt, 3 prill 2013
Ditën e mërkurë një avion i Forcave Ushtarake Ajrore të Sirisë depërtoi 20 kilometra brenda territorit të Libanit dhe lëshoi dy ose tre raketa në periferi të qytetit libanez Arsal. Sipas të dhënave paraprake, askush nuk është lënduar.
Pak kohë më parë në afërsi të vijës ndarë
Kjo do të ndodhë në rast emergjence, nëse qeveria e Koresë së Veriut do të humbasë kontrollin ndaj ndërmarrjeve. Është përgatitur tashmë edhe plani i operacionit special për marrjen nën kontroll të objekteve bërthamore verikoreane.
Kalimi i kufirit nga shtetasit e Republikës së Koresë, të cilët punojn
Natën në të gdhirë të së mërkurës Forcat Ushtarake Ajrore izraelite sulmuan Rripin e Gazës për herë të parë që nga nëntori i kaluar, kur hyri në fuqi armëpushimi palestinezo-izraelit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
6
7
11
12
13
14
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30