×
konflikt, 2 prill 2013
Moska nuk mendon se në situatën aktuale Koreja e Veriut dhe ajo e Jugut do t
Natën e kaluar dhjetra militantë sulmuan një stacion elektrik në veriperëndim të Pakistanit. Si pasojë e sulmit u vranë 7 persona dhe u dëmtuan pajisjet e centralit elektrik, çka çoi në ndërprerje të energjisë elektrike në shumë zona.
Muajin e kaluar më shumë se 6.000 vetë u bënë viktima të konfliktit në Siri, njoftoi Këshilli Mbikëqyrës i të Drejtave të Njeriut në Siri.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
6
7
11
12
13
14
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30