×
konflikt, 25 mars 2013
Presidenti i Egjiptit Mohammed Mursi njoftoi se mund të marrë masa "për mbrojtjen e kombit"
Michel Djotodia, lideri i grupit rebel "Seleka", i cili ditën e dielë pushtoi kryeqytetin e Republikës së Afrikës Qendrore (RAQ) - Bangui, e shpalli veten President të vendit.
SHBA-ja dhe Koreja e Jugut nënshkruan një plan veprimesh të përbashkëta kundër atij që ata e quajnë "provokim nga ana e Koresë së Veriut".
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
2
3
9
10
16
17
23
24
30
31