×
konflikt, 8 mars 2013
Dy protestues humbën jetën dhe dhjetëra të tjerë u plagosën në qytetin egjiptian të Port Said, 160 km në verilindje të Kajros si pasojë e një përleshje me policinë, njoftuan mediat lokale sot.
"Ushtarakët francezë në Mali kanë kryer me sukses shumicën e operacioneve të tyre, por megjithatë në disa zona në veri të vendit ka ende probleme", tha Ministri francez i Mbrojtjes, Jean-Yves Le Drian, në një intervistë për radiostacionin francez "Euope-1".
Të premten Presidentja e Koresë së Jugut, Park Kyn Hye, i kërkoi trupave t
Opozita siriane ka filluar të sillet në mënyrë më konstruktive duke shprehur gatishmërinë e vet për dialog, theksoi Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov në një intervistë me radiostacionin BBC.
Të premten Pheniani deklaroi për heqjen dorë nga respektimi i të gjitha marrëveshjeve të arritura me Korenë e Jugut për mossulmimin e ndërsjelltë, njoftoi Agjencia Qendrore Telegrafike e Koresë së Jugut.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
2
3
9
10
16
17
23
24
30
31