×
konflikt, 18 shkurt 2013
Të paktën pesë persona u qëlluan për vdekje me armë zjarri nga rojet e një miniere platini në Afrikën e Jugut.
Ish-Prokurorja e përgjithshme e Gjykatës Penale Ndërkombëtare të OKB-së për ish-Jugosllavinë, Carla Del Ponte, i kërkoi Gjykatës Penale Ndërkombëtare të fillojë hetimin e krimeve të luftës në Siri.
Organizata islamike libaneze "Hezbollah" po zgjeron praninë e vet në Siri, ku që prej gati dy vjetësh nuk po rresht lufta civile.
Në qytetin pakistanez Quetta pas shpërthimit, i cili ditën e shtunë mori jetët e më shumë se 80 personave, filluan protestat.
UNESCO po zhvillon ditën e koncerteve dhe takimeve në mbështetje të Malisë
Të dielën trupat franceze dhe ato të Malisë morrën nën
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
2
3
9
10
16
17
23
24