×
konflikt, 30 nëntor 2012
Mijëra mbështetës të forcave liberal-demokratike po mblidhen në Sheshin qendror të Kairos Tahrir për të protestuar kundër Deklaratës Kushtetuese (kushtetuta e përkohshme), të miratuar nga Presidenti i Egjiptit Mohammed Mursi.
Të premten aeroporti i Damaskut nuk pret fluturime, njoftojnë mediat arabe, duke cituar një punonjës të aeroportit të Dubait.
Ministri i Drejtësisë i Serbisë Nikola Selakoviç bëri thirrje për
Të paktën një palestinez u vra dhe një tjetër u plagos n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
3
4
10
11
17
18
24
25