×
konflikt, 29 nëntor 2012
I dërguari i posaçëm i OKB dhe Lidhjes Arabe Lakhdar Brahimi deklaroi se ai
Të gjitha 84 blloqet e adresave siriane IP rezultuan të padisponueshme. Kështu që asnj
Përfaqësuesit e opozitës së brendshme siriane iu drejtuan Rusisë me nj
Një nga udhëheqësit e militantëve pakistanezë Mullah Nazir u plagos si pasojë e një shpërthimi në jug të Waziristan-it. Shpërthimi u krye nga një kamikaze në qytetin e Wanna.
Rebelët sirianë u përpoqën të sulmojnë bazën ushtarake
Kina i ka deleguar kompetenca shtesë policisë së saj detare për të ndalur dhe kontrolluar anijet në ujërat e diskutueshme në Detin e Kinës Jugore.
konflikt, Kina, anija, Deti i Kinës Jugore
Në Tunizi, të paktën 200 vetë u plagosën si rezultat i përleshjeve të policisë me protestuesit, që dolën në rrugë për shkak të papunësisë dhe gjendjes së vështirë ekonomike në vend.
Ditën e enjte më 29 nëntor 29, Tribunali Penal Ndërkombëtar
Nga Iraku vijnë njoftime për një seri shpërthimesh. Sipas të dhënave të policisë, dy shpërthime gjëmuan në qytetin jugor Hilla, ku u vranë të paktën 16 persona.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
3
4
10
11
17
18
24
25