×
konflikt, 27 nëntor 2012
Në përleshjet ndërmjet demonstruesve, të cilët protestojnë kundër
Militantët e Ushtrisë së Lirë Siriane deklaruan se goditën një helikopter
Të paktën 14 persona u vranë dhe dhjetëra të tjerë u plagosën sot si rezultat i hedhjes në erë të tre makinave të minuara në Bagdad.
viktimat, konflikt, Siria, bombat thërrmuese
Pranë Sheshit Tahrir në kryeqytetin e Egjiptit Kajro po vazhdojnë përleshjet masive të
Militantët kongolezë të grupit "Lëvizja e 23 Marsit" ranë dakord të largohen nga qyteti i Goma-s në lindje të Republikës Demokratike të Kongos (RDK), të kontrolluar më parë nga ata.
Izraelitët, të cilët jetojnë në SHBA, kanë ngritur një padi të paprecedentë kundër Departamentit të Shtetit në lidhje me politikën e Uashingtonit ndaj Autonomisë Palestineze.
Sipas njoftimeve të gazetarëve në Gazë, menjëherë pas shpalljes së armëpushimit kontrabandistët filluan punën e tyre.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
3
4
10
11
17
18
24
25