×
konflikt, 13 nëntor 2012
Një shpërthim i fuqishëm gjëmoi sot në qytetin e Nabi al-Fajji në afërsi të kryeqytetit sirian Damask. Sipas njoftimit të kanalit televiziv "Al Mayadin", si rezultat i sulmit të radhës u vranë dhe u plagosën shumë banorë lokalë
Marinari britanik i nëndetëses së Forcave Ushtarake Detare, i cili akuzohet për
Kanali televiziv Al-Arabia botoi një artikull, në të cilin pohon se forcat speciale më të mira britanike po trajnojnë disa njësi speciale vrasësish të përzgjedhura prej efektivit të trupave të opozitës siriane.
Së paku 2 persona humbën jetën dhe 10 të tjerë u plagosën si rezultat i një shpërthimi në verilindje të Pakistanit.
Pentagoni po zhvillon hetime ndaj Gjeneralit John Allen, i cili komandonte trupat ushtarake amerikane në Afganistan, në lidhje me dyshimin për dërgimin e letrave "të pahijshme" një femre të përfshirë në skandalin përreth ish-Kreut të CIA-s David Petraeus.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
3
4
10
11
17
18
24
25