×
konflikt, 29 tetor 2012
Sipas njoftimeve të kanalit televiziv iranian Press TV, trupat qeveritare gjatë spastrimit të qytetit të Deir ez-Zor hynë në përleshje me militantë të forcave antiqeveritare.
Mediat libaneze pohojnë se aeroplanët gjuajtës izraelitë mëngjesin e ditës së sotme fluturuan mbi pjesën jugore të territorit të Libanit.
Në periferitë e Damaskut, të populluar kryesisht nga të krishterët dhe druzë
Në aksionin e organizuar në Ankara me rastin e përvjetorit të 89-të t
Aktivistët politikë koreanojugorë lëshuan mijëra balona drejt Koresë së Veriut me fletushka, në të cilat u bëhet thirrje qytetarëve koreanoveriorë të ngrihen kundër autoriteteve të vendit.
Kryetari i Komitetit të parlamentit iranian për çështjet e mbrojtjes Ismail Kousari pohon se
Kanali televiziv turk “NTV” njofton se qeveria e vendit vendosi t’i kthejë Izraelit tre
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2012
6
7
9
13
14
20
21
27
28