×
konflikt, 23 tetor 2012
Si pasojë e sulmit ajror të Forcave Ushtarake Ajrore të qeverisë siriane mbi një
Ministria e Jashtme e Sirisë i ka kritikuar ashpër autoritetet franceze për mbështetjen e terroristëve në territorin sirian.
Predha siriane e radhës ra në territorin e Turqisë në provincën Hatay. E shtëna u krye nga një armë anti-ajrore dhe si pasojë u dëmtua rëndë ndërtesa e poliklinikës lokale.
Çështja e përkatësisë së ishujve Diaoyu nuk duhet të diskutohet
Të paktën tetë persona u vranë dhe 24 të tjerë u plagos
Presidenti i Sirisë Bashar Al-Assad nënshkroi ditën e martë një dekret mbi shpalljen e amnistisë së përgjithshme për krimet e kryera në vend deri më 23 tetor të vitit 2012.
Një grup prej 15 deputetësh të Parlamentit të Koresë së Jugut, pavarësisht protestës së Japonisë, zbarkoi sot në ishujt e diskutueshëm Takeshima (emri koreanojugor i tyre Tokto).
Në Afganistan u vranë 12 oficerë të policisë kombëtare dhe më
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2012
6
7
9
13
14
20
21
27
28