×
konflikt, 11 tetor 2012
Turqia dyshonte se avioni civil sirian i ulur me detyrim për kontroll në Ankara, i cili po fluturonte nga Moska për në Damask, mund të transportonte komponente për prodhimin e raketave.
Autoritetet siriane në një deklaratë të lëshuar të enjten kërkuan
Një person i maskuar qëlloi mbi bashkëpunëtorin e ambasadës amerikane
Forcat Ushtarake Ajrore siriane morrën urdhër për të kapur dhe pë
Siria ndaloi importimin e energjisë elektrike nga Turqia, njoftoi sot Kreu i Ministrisë turke të Energjetikës Taner Yildiz.
Autoritetet siriane kanë hedhur poshtë thirrjen e Sekretarit të Përgjithshëm të
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2012
6
7
9
13
14
20
21
27
28