×
konflikt, 2 tetor 2012
Trupat ushtarke siriane po kryejnë një operacion antiterrorist në afërsi të Damaskut, në rrezen 8-12 kilometra. Komanda e ushtrisë ka vënë si qëllim të pastrojë krejtësisht rrethinat veriore dhe lindore të kryeqytetit nga militantët e grupeve ekstremiste.
Rreth 17 mijë fletëpalosje koreanoveriore, në të cilat kritikohen veprimet e Seulit, u hodhën mbi territorin e Koresë së Jugut nga balonat me ajër, njoftojnë mediat vendase.
Anijet e patrullimit kineze ditën e martë u vunë re në ishujt Diaoyu (Senkaku), të cilat janë objekt i mosmarrëveshjes midis Tokios dhe Pekinit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2012
6
7
9
13
14
20
21
27
28