×
konflikt, 14 maj 2012
Në Siri, në qytetin Rastan, po zhvillohen përleshje të ashpra mes forcave qeveritare dhe
Një person u vra dhe më shumë se 20 të tjerë u plagosën si rezultat i përleshjeve që rifilluan sot midis sunitëve dhe alavitëve në qytetin e Tripolit, në veri të Libanit.
Udhëheqja palestineze refuzoi propozimin e radhës të Izraelit për të rifilluar bisedimet e paqes.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2012
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2012
5
6
9
12
13
19
20
23
26
27