×
konflikt, 28 mars 2012
Në jug të Libisë u vranë 37 persona dhe rreth 120 të tjerë u plagosën si rezultat i përleshjeve dyditore ndërfisnore. Konflikti shpërtheu në mes të përfaqësuesve të një fisi afrikan dhe dy fiseve arabe.
Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi e quajti agresion vendimin e Serbisë për
Komisionerja e Lartë e OKB-së për të drejtat e njeriut Navi Pillay akuzoi autoritetet
Në Mali ushtarakët, të cilët me anë të grushtit të
Presidenti i Sirisë Bashar Al-Assad ndërpreu udhëtimin e tij në qytetin Homs pas
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2012
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2012
2
3
4
8
9
10
13
14
16
17
18
24
25
31