×
konflikt, 19 mars 2012
Rojet bregdetare gjeorgjiane ndaluan anijen ruse “Pur-navolok”. Sipas konfirmimeve të policisë kufitare, kjo ndodhi në ujërat detare të Sarpi (kufiri gjeorgjiano-turk) për shkak të shkeljes nga anija ruse e mallrave të rregullave të lundrimit.
Plot një vit më parë Forcat Ajrore të Francës, Britanisë së Madhe dhe SHBA filluan operacionin ushtarak në Libi.
Konfrontime të armatosura kanë shpërthyer në një nga rajonet e Tripolit - Ebu Salim.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2012
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2012
2
3
4
8
9
10
13
14
16
17
18
24
25
31