×
konflikt, Shkurt 2012
Kriza në marrëdhëniet mes Bjellorusisë dhe BE-së është shndërruar tashmë në një konflikt mjaft të mprehtë diplomatik.
Këshilli për të Drejtat e Njeriut i OKB-së po zhvillon mbledhjen e vet të jashtëzakonshme në lidhje me situatën në Siri, e cila, sipas vlerësimeve të ekspertëve, po vazhdon të përkeqësohet.
Beogradi ra dakort me Prishtinën për pjesëmarrjen e Kosovës në
Ministrat e Jashtëm të 27 vendeve të BE-së të hënë
Anëtarët e delegacionit, në përbërjen e të cilit hynin
Moska dënon vendosmërisht vrasjen e gazetarëve të huaj në Siri dhe
Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Ban Ki-moon emëroi paraardhësin e tij Kofi Annan të dërguar të posaçëm të OKB-së dhe Lidhjes së Shteteve Arabe në Siri, njofton Agjencia Associated Press.
Serbët, të cilët jetojnë në pjesën veriore të Kosov
Në Siri forcat qeveritare po vazhdojnë të hapin zjarr me artileri mbi qytetin Homs si dhe
Ambasada e SHBA në Kabul është rrethuar, bashkëpunëtorët e saj
Në Afganistan po vazhdojnë protestat masive në lidhje me njoftimet që u dukën
SHBA kanë konfirmuar se kanë ndërmend të kërkojnë forcimin e presionit
Izraelit do t’i nevojiten si të paktën 100 aeroplanë për t
Ministrja e Jashtme e Pakistanit Hina Rabbani Khar ka paralajmëruar SHBA kundër ndërhyrjes në punët e brendshme të vendit.
Avionët e papilotuar (drones) të Forcave Ushtarake Ajtore të SHBA po kryejnë fluturime zbulimi
Popullsia e Damaskut të dielën nuk e mbështeti grevën e përgjithshme, për të cilën bëri thirrje Këshilli Kombëtar i opozitës siriane.
Ditën e premte, më 17 shkurt, ushtria siriane rifilloi zjarrin e fuqishëm me artileri mbi qytetin Homs. Dëshmitarët okularë pohojnë se ky është sulmi më i fuqishëm në dy javët e fundit.
Ambasadori i Iranit në Moskë deklaroi se zhvillimi i konfliktit ndërmjet Teheranit dhe fuqive per
Avionët luftarakë izraelitë dhanë të enjten në mëngjes goditje mbi
Programi bërthamor iranian ka arritur në një nivel të ri zhvillimi. Arritjet më
Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Shkurt 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2012
1
4
5
11
12
18
19
23
25
26