×
konflikt, 19 janar 2012
Forcat e armatosura amerikane janë të përgatitura plotësisht për veprime në rast të vendosjes së bllokadës në Ngushticën e Hormuzit nga Irani. Për këtë deklaroi Ministri i Mbrojtjes i SHBA Leon Panetta.
Ministria e Mbrojtjes e Gjermanisë raportoi mbi incidentin që ndodhi mes motoskafit sirian të patrullimit bregdetar dhe anijes gjermane të zbulimit pranë brigjeve të Sirisë në fund të dhjetorit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2012
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2012
1
2
3
5
7
8
10
13
14
15
21
22
23
28
29