×
konflikt, 9 mars 2011
Libia u mbyt në shtëllungat e tymit të depove të magazinimit të naftës të përfshira nga flakët. Trupat qeveritare vunë në veprim jo vetëm tanket, por edhe aeroplanët e forcave ushtarako-ajrore.
Në sfondin e informacionit kontradiktues për luftimet në qytetet libaneze midis ithtarëve dhe kundërshtarëve të Muammar Gaddafit palët këmbejnë deklarata të forta politike.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2011
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2011
6
7
8
12
13
15
20
22
26
27