×
televizioni, Qershor 2013
Ceremonia e Hapjes dhe Mbylljes së Universiadës XXVII Verore Mbarëbotërore 2013 në Kazan, si dhe garat sportive do të transmetohen në televizion në 105 vende të botës. Kanalet kryesore do të jenë "Eurosport", "Rossia 2" dhe "TNV" (Tatarstan - Novij Bek).
Gjykata greke pezulloi dekretin qeveritar mbi mbylljen e kompanisë radiotelevizive shtetërore ERT, i cili ndezi një valë protestash masive në të gjithë vendin.
Qeveria greke po transferon në dy kanale televizive sinjalin e organizatës së re të radios dhe televizionit NERIT, e cila duhet të zëvendësojë Radiotelevizionin e mbyllur shtetëror të Greqisë ERT.
Udhëheqësit e partive greke, të cilat janë pjesë e koalicionit qeveritar, dit
Presidenti rus, Vladimir Putin, vizitoi zyrat e kompanisë informative televizive shumëgjuhëshe ruse, që transmeton në të gjithë botën, Russia Today dhe për më shumë se një orë komunikoi me gazetarët e kanalit.
Tani programet kryesore të kanalit televiziv qendror të Koresë së Veriut në transmetim të drejtpërdrejtë mund të shihen edhe jashtë kufijve të vendit përmes faqes në Facebook.
Faqja e Internetit e kanalit televiziv “Russia Today” (RT) iu nënshtrua sulmit DDoS të
Kanali televiziv rus, që transmeton emisionet e veta në gjuhën angleze, Russia Today (RT) u bë kanali i parë i lajmeve që arriti 1 miliard shikime në YouTube.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
5
7
8
9
10
11
13
14
15
16
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30