×
televizioni

Presidenti i Ukrainës Viktor Janukoviç (Viktor Yanukovych) deklaroi se në vend po ndodh një grushti shteti i vërtetë dhe se Kryetari i shtetit nuk ka ndërmend të japë dorëheqjen, njoftuan mediat duke cituar këshilltaren presidenciale Anna German (Herman).

"Zëri i Rusisë" është një masmedia me shumëllojshmëri gjuhësh (multilanguages), një platformë ku njerëz të ndryshëm kanë të drejtë të shprehen në shumë gjuhë, theksoi Kryetari i kompanisë radio transmetuese Andrei Bistrickij në një intervistë me kanalin televiziv polak TVP (Telewizja Polska S.A., TVP Info).

Kryeministri rus Dimitri Medvediev erdhi për pjesëmarrje në programin "Bisedë me Kryeministrin" të televizionit rus me Smartphone vendas YotaPhone.

Më 3 dhjetor mbërriti për të vizituar Radiokompaninë "Zëri i Rusisë" një grup i televizionit polak "TVP".

Kanali televiziv amerikan CNN publikoi në faqen e vet në Internet intervistën e plotë me Përfaqësuesin e Përhershëm të Rusisë në OKB, Vitali Çurkin, dy ditë pasi transmetoi një version të përmbledhur të kësaj interviste.

Në Athinë policia hyri me forcë në ndërtesën e ish kanalit televiziv "ERT".

Në kanalin televiziv britanik "Channel 4" do të startojë programi shkencor "Lëndët narkotike Live: Kanabisi", në edicionet e të cilit persona vullnetarë do të marrin drogë, ndërkohë që shkencëtarët do të studiojnë ndikimin e saj në organizmin e tyre.

Persona të panjohur thyen llogarinë në Twitter të Televizionit Qendror të Kinës dhe postuan në të njoftime që nuk përputhen me realitetin, deklaroi përfaqësuesi i kanalit televiziv.

Persona të paidentifikuar me maska i vunë zjarrin studios së kanalit lokal televiziv të opozitës "Raajje" në Ishujt Maldive në Oqeanin Indian.

Kanali televiziv britanik "Indipendent Television News/Channel 4 News" mori çmimin ndërkombëtar "Emmy" në kategorinë e edicionit të lajmeve televizive për informimin në lidhje me luftimet në qytetin sirian Homs. 

Një ditë më parë në kanalin televiziv rus Pervij Kanall u zhvillua maratona televizive që zgjati 10 orë.

Në Los Angeles më 22 shtator u mbajt ceremonia e 65-të e dhënies së Çmimeve "Emmy" e akorduar nga Akademia Kombëtare Amerikane e Televizionit.

Në Gjeorgji, për shkak të njoftimeve në lidhje me vendosjen e një bombe janë evakuuar punonjësit e kompanisë televizive "Imedi", transmetimi i programit informativ u ndërpre.

Gjykata në Egjipt urdhëroi ndërprerjen e punës së 4 kanaleve televizive, duke përfshirë edhe përfaqësinë e televizionit "Al Jazeera" në vend.

SHBA-ja po ndërpret transmetimet e kanalit televiziv rus Russia Today, njoftoi në Twitter Kryeredaktorja e kanalit Margarita Simonjan.

Në SHBA Interneti për herë të parë ia ka kaluar televizionit për nga sasia e kohës, të cilën një amerikan i rritur kalon në mjedisin mediatik.

Pakistani shpiku superheroinën e vet. Duke filluar që nga muaji gusht në kanalin televiziv pakistanez Geo TV do të shfaqet filmi vizatimor "Burka Avenger", titulli i të cilit përkthehet si "Hakmarrësja me hixhab".

Liderët fetarë në Afganistan bënë thirrje për xhihad (lufta e shenjtë) kundër autorëve të emisioneve të njohura televizive me popullaritet të realizuara sipas stilit perëndimor.

Komanda ushtarake e Egjiptit, e cila rrëzoi nga pushteti Presidentin Mohammed Mursi, pezulloi punën e kanaleve televizive që e mbështesnin atë, njoftoi të enjten Agjencia informative ndërarabe "Al-Jazira". 

Njësitë e Ushtrisë egjiptiane morrën nën kontroll ndërtesën e radiotelevizionit shtetëror në qendër të Kajros.

Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2018
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31