×
Barack Obama, Qershor 2013
Presidenti amerikan Barack Obama deklaroi se nuk ka diskutuar mbi çështjen e Edward Snowden me Presidentin e
Gjatë një bisede telefonike Presidenti amerikan Barack Obama dhe Kryeministri turk Recep Tyyip Erdogan diskutuan protestat antiqeveritare në Turqi, thuhet në komunikatën e përbashkët të liderëve të të dy vendeve.
Presidenti amerikan Barack Obama gjatë fjalimit të tij në Berlin propozoi reduktimin e 1/3 së
Kancelarja gjermane Angela Merkel gjatë bisedimeve me Presidentin amerikan Barack Obama preku temën e pë
Presidenti i SHBA-së Barack Obama ka ndërmend t’i propozojë Rusisë reduktimin e
Para Samitit të "G-8" në Irlandën e Veriut presidentët e SHBA-së dhe
Kriza siriane, siç dhe pritej, është bërë një nga temat kryesore të axhendës së ditës së parë të Samitit të "Tetëshes së Madhe" në Irlandën e Veriut. Në prag të tij në media u dukën vlerësime mjaft të ashpra të pozicionit të Rusisë mbi zgjidhjen e konfliktit sirian: ato kanë shkruar se në këtë Samit Putini do të dalë i vetëm kundër gjithë partnerëve të tij.
Autoritetet e Rusisë dhe SHBA-së brenda një muaji do të krijojë një grup
Presidentët e Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, respektivisht Vladimir Putin
Informacioni mbi përdorimin e armëve kimike në Siri do të jetë nj
Kolazhi me imazhet e Winnie-the-Pooh dhe mikut të tij Tigger, i cili u shfaq në bloget kineze
Presidenti amerikan Barack Obama përdori idenë ruse të krijimit të "Frontit Popullor Mbarërus", shkruan gazeta "Izvestia". Organizata amerikane quhet "Bashkimi për Veprim". Ajo u krijua 1 vit e gjysmë pas themelimit në Rusi të Frontit Popullor Mbarërus.
Presidentët e Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, respektivisht Vladimir Putin
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
15
16
17
20
21
22
23
24
26
28
29
30