×
Barack Obama, Maj 2013
Rusia dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përgatisin një sër
Aktivistja, që kërkon mbylljen e burgut në Guantanamo, hyri në debat të ashpër verbal me Presidentin amerikan Barack Obama gjatë kohës së fjalimit të tij në Universitetin e Mbrojtjes Kombëtare në Uashington.
Sekretari i Këshillit të Sigurimit rus Nikollai Patrushev i përcolli Presidentit amerikan Barack Obama
Ministria amerikane e Mbrojtjes i kërkoi Kongresit më shumë se 450 milionë $ për mirëmbajtjen e qendrës së paraburgimit në Guantanamo.
Presidenti i SHBA-së Barack Obama më 18-19 qershor do të mbërrijë në
Presidenti amerikan Barack Obama do të presë të hënën në Sht
Presidenti i Rusisë Vladimir Putin, gjatë bisedës me Sekretarin Amerikan të Shtetit, John Kerry
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
1
2
3
4
5
6
7
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
25
26
27
28
29
30
31