×
viktimat, 13 qershor 2013
Sipas të dhënave të fundit të OKB-së, të cilat u publikuan t
Një protestues, i cili u plagos gjatë demonstratave në Stamboll, ndërroi jetë sot në spital.
Sot në një uzinë kimike në qytetin e Geismar në shtetin amerikan të Louisiana-s buçiti një shpërthim dhe më pas shpërtheu zjarr. Sipas njoftimit të kanalit televiziv lokal WWL-TV, "ka gjasa të ketë viktima të shumta".
6 policë janë gjetur të qëlluar për vdekje me armë zjarri
3 persona humbën jetën dhe 150 të tjerë u plagosën si pasojë e përplasjes së dy trenave pranë kryeqytetit të Argjentinës - Buenos Aires. Aksidenti ndodhi në periferinë perëndimore të kryeqytetit argjentinas.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
8
9
12
15
16
17
22
23
27
29
30