×
viktimat, 10 maj 2013
Sulmi terrorist ndodhi pranë një xhamie sunite 55 km në jug të kryeqytetit të Irakut - Bagdad, njofton ditën e premte Agjencia Associated Presse. Shtatë persona të tjetër janë plagosur. Bomba u detonua kur njerëzit po largoheshin nga xhamia pas lutjes tradicionale të së premtes.
Të premten 4 persona humbën jetën, ndërsa 15 të tjerë u plagosën si pasojë e një shpërthimi të ndodhur në një treg në qytetin pakistanez të Miranshah, njoftoi Agjencia franceze e lajmeve France Presse, duke cituar autoritetet lokale.
Më herët autoritetet patën njoftuar për 912 viktima. Pritet që pronari i ndërtesës Mohammed Sohel Rana të akuzohet për vrasje. Nëse ndodh kështu ai mund të dënohet me vdekje.
Si pasojë e përmbytjeve drastike në provincat jugore dhe lindore të Kinës
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
4
5
11
12
15
18
19
23
25
26
29