×
viktimat, 6 maj 2013
Të hënën në kryeqytetin e Irakut ndodhën tre shpërthime, si pasojë e të cilëve humbën jetën të paktën 10 persona.
Një shpërthim i fuqishëm buçiti sot në një miting parazgjedhor në veri-perëndim të Pakistanit.
Në Siberinë Lindore u gjetën fragmentet e helikopterit të zhdukur "Mi-8". Në vendin e rrëzimit të tij u gjetën edhe trupat e pajetë të personave që ndodheshin në bord.
Gjatë montimit të skenës në Sheshin Bollotnaja (russ. Болотная Площадь) në Moskë
Së paku 22 persona, duke përfshirë edhe një polic, humbën jetën, ndërsa dhjetra të tjerë u plagosën si pasojë e përleshjeve që shpërthyen midis policisë dhe protestuesve në kryeqytetin e Bangladeshit, Dhaka.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
4
5
11
12
15
18
19
23
25
26
29