×
viktimat, 29 prill 2013
Dhjetë persona humbën jetën si rezultat i aktit terrorist të kryer sot në Damask, i cili ishte organizuar qëllimisht kundër jetës së Kryeministrit të Sirisë, Wael al-Halki.
Lajmi mbi shpërthimin e fuqishëm në Pragë fluturoi menjëherë deri në Moskë dhe shkaktoi shumë pyetje.
Tre shpërthime buçitën sot në jug të Irakut në zonat e banuara kryesisht me myslimanë shiitë. Sipas të dhënave të fundit, si pasojë e shpërthimeve humbën jetën të paktën 11 persona.
Viktima të shpërthimit në Pragë mund të jetë nga tre deri në katër vetë, njoftoi Drejtori i Shërbimit të shpëtimit të Pragës, Zdeněk Schwarz.
Të paktën 4 persona humbën jetën dhe 28 të tjerë u plagosën si pasojë e shpërthimit të një bombe në një rrugë me shumë lëvizje në qytetin e Peshawar-it në veriperëndim të Pakistanit.
Të hënën në mëngjes një autobus me punonjës
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
6
7
10
13
14
20
21
27
28