×
viktimat, 26 prill 2013
"Pas bisedës me drejtorin e spitalit, unë mund të them se nuk është
Ushtria siriane e mbështetur nga forcat pro-qeveritare po sulmon intensivisht pozicionet e rebelëve në
"Unë shpresoj shumë se organet e pushtetit federal dhe rajonal do t’u kushtojnë nj
Shumica e pacientëve psikiatrikë, të cilët humbën jetën n
Bashkëpunëtorët e shërbimeve të shpëtimit kanë gjetur
Ditën e mërkurë punonjësit e rrobaqepësive në Savar (në periferi të Dhaka, kryeqytetit të Bangladeshit) zhvilluan aksione masive proteste, pas shembjes së kompleksit “Rana Plaza”, ku qepeshin veshje për firma të tilla ndërkombëtare si Walmart, Benetton, Mango.
E shtuna, data 27 prill, është shpallur ditë zie në rajonin e Moskës për njerëzit të cilët gjetën vdekjen si rezultat i zjarrit që ra në një spital psikiatrik në veri të rajonit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
6
7
10
13
14
20
21
27
28