×
viktimat, 22 prill 2013
Gjashtë persona kanë humbur jetën në Bellgorod, ku disa persona të panjohur hapën zjarr në mënyrë kaotike me armë në rrugë dhe më pas u larguan me makinë nga vendi i ngjarjes.
Forcat qeveritare siriane po vazhdojnë ofensivën në periferitë e Damaskut. Aktivistët njoftojnë për një numër të madh viktimash gjatë luftimeve të fundit në periferi të kryeqytetit sirian.
Pesë persona u bënë viktima të një shkëmbimi zjarri në një prej godinave të banuara në jug të Seattle.
Të paktën 185 persona u bënë viktima të përleshjeve mes
Mbi 2.000 lëkundje të përsëritura nëntokësore janë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
6
7
10
13
14
20
21
27
28