×
viktimat, 1 prill 2013
6 minatorë humbën jetën si pasojë e një tjetër shpërthimi gazi në një minierë në provincën kineze të Girin. 11 persona janë shpallur të humbur.
Ekipet e shpëtimit arritën të gjenin nën rrënojat e një ndërtese të papërfunduar shumëkatëshe, e cila u shemb më 29 mars në qytetin tanzanian të Dar-es-Salaam, trupat e pajetë të 34 personave.
Në një autostradë në Virxhinia ndodhi një aksident automobilistik me përfshirjen e 75 makinave. Si pasojë e incidentit mbetën të vdekur tre persona si dhe rreth 25 të tjerë janë lënduar dhe janë dërguar tashmë në spital.
Autoritetet e Nju Jorkut rifilluan sot kërkimin e eshtrave të njerëzve që gjet
Mediat kineze njoftuan se në vendin e rrëshqitjeve gjigande të dheut në Tibet, të cilat goditën ditën e premte një kompleks minierash, u gjetën 17 trupa viktimash.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
6
7
10
13
14
20
21
27
28