×
viktimat, 18 mars 2013
Viktima të shpërthimit të makinës bombë në kryeqytetin e Somalisë u bënë të paktën 8 persona. Shpërthimi buçiti në afërsi të Pallatit Presidencial dhe Teatrit Kombëtar të Mogadisho.
Një aeroplan reaktiv privat "Beechcraft Premier I” u rrëzua në afërsi të aeroportit South Bend Regional, në shtetin Indiana, për shkak të një difekti teknik. Aeroplani ra mbi një qendër të banuar, duke dëmtuar tre ndërtesa.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
2
3
9
10
16
17
21
23
24
30
31