×
viktimat, 13 mars 2013
Të mërkurën 4 persona u vranë, ndërsa 2 të tjerë u plagosën si pasojë e disa të shtënave me armë zjarri në veri të shtetit amerikan të New York-ut.
Një terrorist-kamikaze hodhi veten në erë gjatë zhvillimit të evenimentit tradicional sportiv "Buzkashi" në provincën veriore afgane të Kunduz. Viktimat janë të shumta. Sipas të dhënave paraprake ka dhjetra të vrarë dhe të plagosur.
Në shtetin verior indian Kashmir and Jammu persona të armatosur sulmuan bazën policore në qytetin Srinagar. Fillimisht ata hodhën disa granata në hyrje të ndërtesës, kurse më pas hapën zjarr.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
2
3
9
10
16
17
21
23
24
30
31