×
viktimat, 21 shkurt 2013
15 persona kanë gjetur vdekjen dhe rreth 50 të tjerë janë plagosur si rezultat i
Numri i të vrarëve, si rezultat i shpërthimit të një makine t
5 persona humbën jetën, ndërsa 2 të tjerë u plagosën si pasojë e aksidentit ajror që ndodhi me një avion të vogël reaktiv në lindje të shtetit të Georgia (SHBA).
Të enjten një makinë bombë shpërtheu pranë Ambasadës ruse, mu në zemër të Damaskut, në afërsi të selisë së Partisë në pushtet Baas.
Në Pakistan, Jemen dhe vende të tjera të botës viktima të avionë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
2
3
6
9
10
13
16
17
23
24