×
viktimat, 13 nëntor 2012
Një shpërthim i fuqishëm gjëmoi sot në qytetin e Nabi al-Fajji në afërsi të kryeqytetit sirian Damask. Sipas njoftimit të kanalit televiziv "Al Mayadin", si rezultat i sulmit të radhës u vranë dhe u plagosën shumë banorë lokalë
Në rajonin italian të Toscana-s vazhdojnë përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës, të shkaktuara nga shirat e dendur që bien këtu nga e shtuna. Viktima të motit të keq u bënë katër persona.
Së paku 2 persona humbën jetën dhe 10 të tjerë u plagosën si rezultat i një shpërthimi në verilindje të Pakistanit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
3
4
10
11
17
18
20
24
25