×
viktimat, 7 nëntor 2012
Tre viktima u nxorrën nga rrënojat e qendrës tregtare shumëkatë
Avioni sportiv “Jak-18” u rrëzua të mërkurën pasdite në rajonin e Riazanit.
Luftëtarët e Ushtrisë së Lirë Siriane qëlluan sot mbi pallatin presidencial në Damask, aeroportin ushtarak të kryeqytetit "Mazza" dhe mbi një prej ndërtesave të shërbimit të sigurimit të shtetit, njofton kanali televiziv "Al-Arabiya".
Një person i panjohur hapi zjarr me armë në veri-lindje të Moskës të mërkurën në mëngjes, njoftuan organet e zbatimit të ligjit të kryeqytetit.
Një terrorist-kamikaze detonoi një mekanizëm shpërthyes në qytetin veriperëndimor pakistanez të Peshavarit (Peshawar).
Dhjetëra njerëz u vranë dhe plagosën natën e kaluar si
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
3
4
10
11
17
18
20
24
25