×
Venezuela, Nëntor 2012
Zëvendësministri i Jashtëm i Sirisë, Faisal Mekdad, i dorëzoi Presidentit Hugo Chavez një mesazh personal nga lideri sirian Bashar Al-Assad.
Avioni “K-8” i prodhuar në Kinë, humbi kontrollin dhe u përplas në
Në Venezuelë dy avionë ushtarakë u përplasën gjatë një fluturimi trajnues. Të dy pilotët arritën të katapultonin me parashutë, ndërsa një pilot u vra, sepse pas përplasjes ai largoi avionin sulmues nga ndërtesat e banimit.
Presidenti i Venezuelës Hugo Chávez do të votonte për kandidatin presidencial Barack Obama në zgjedhjet e pritshme amerikane, nëse do të kishte qenë qytetar i SHBA-ve.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
29
30