×
Venezuela, Qershor 2012
Presidenti rus Vladimir Putin dhe ai venezuelian Hugo Chávez diskutuan në një bisedë telefonike
Udhëheqësi venezuelian Hugo Chávez ka refuzuar pjesëmarren në debatet televizive me rivalin e tij në vigjilje të zgjedhjeve presidenciale të tetorit.
Venezuela u bë lidere botërore për rezervat e naftës, duke tejkaluar Arabinë Saudite.
Presidenti i Venezuelës Hugo Chavez u regjistrua si kandidat për zgjedhjet presidenciale të planifikuara për në muajin tetor. Qindra mijëra përkrahës të tij dolën sot nëpër rrugët e Karakasit (Caracas) - kryeqytetit të vendit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2012
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
13
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30