×
Venezuela, 2011
Siç njoftoi të martën Ministri i Punëve të Brendshme dhe i Drejt
SHBA duan të shkatërrojnë OPEC-un, deklaroi Presidenti i Venezuelës Hugo Chavez. Ai vuri
Partia e dytë e arit venezuelian, që ishte vendosur më parë për ruajtje në depozitat e vendeve të Evropës Perëndimore dhe shteteve amerikane, po kthehet tani në vend, njoftoi Presidenti i Venezuelës Hugo Chávez.
Presidenti i Venezuelës Hugo Chavez i shprehu mirënjohjen e vet Rusisë për ndihmën e dhënë në modernizimin e ushtrisë venezueliane. Midis armative që i janë furnizuar asaj janë sistemet raketore zenit ZU-23, mortajat e lëvizshme dhe transportuesit e blinduar.
Numri i vizitorëve të microblog të Presidentit të Venezuelës Hugo Chavez në “Twitter” i tejkaloi 2 milionë vetat.
Moska është e gatshme të marrë në konsideratë propozimin e Karakasit për vendosjen në Rusi të rezervave kombëtare valutore dhe të arit nëse ai do ti bëhet asaj, tha Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov.
Qeveria e Venezuelës kërkoi kthimin në vend të 99 ton ar që
Qeveria e Venezuelës planifikon të transferojë brenda 2 muajve rezervat valutore ndërkombëtare në Rusi, Kinë dhe Brazil, duke i tërhequr ato nga bankat e Evropës dhe SHBA, njoftoi në vigjilje Deputeti i Parlamentit të Venezuelës Julio Montoya.
Qeveria e Libisë shprehet e gatshme të pranojë planin e Venezuelës për regullimin e konfliktit kombëtar në vend, njoftoi përfaqësuesi i presidentit të Venezuelës Hugo Chavez.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31