×
Ukraina, Shkurt 2012
Zëdhënësi i Kryetarit të qeverisë ruse Dimitri Peskov e konfirmon, por nuk e komenton informacionin mbi parandalimin e tentativën e vrasjes së Vladimir Putinit.
Shërbimet speciale të Rusisë dhe Ukrainës minuan planet e terroristëve, të cilët po përgatisnin atentatin ndaj jetës së Vladimir Putinit. Për këtë njoftoi sot Kanali i Parë televiziv rus.
Në Ngushticën e Kerçit po vazhdon ditë-natë operacioni për lirimin e anijeve nga robëria e akujve.
Një shatërvan nafte shpërtheu në oborrin e një shtëpie private në qytetin perëndimor ukrainas Borisllav.
Ukraina ka ndërmend të vendosë taksa të reja mbi bazën e Forcave
Një parti kokaine e fshehur brenda në ananasë u ndalua nga doganierët ukrainas. Malli
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Shkurt 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2012
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
22
23
25
26
28
29