×
futboll, Tetor 2012
Gruaja e Liderit të Koresë së Veriut Kim Jong-Yun për herë të
Kryeministri britanik David Cameron i ka bërë thirrje UEFA-s për të aplikuar sanksione
Shoqata e Futbollit e Anglisë dërgoi në UEFA një ankesë për sjelljen e tifozëve serbë gjatë një ndeshje të ekipeve të të rinjve për daljen në Euro-2013.
Komisioni i Pavarur për shqyrtimin e ankesave kundër veprimeve të policisë dhe Prokuroria
Unioni i Shoqatave Evropiane të Futbollit miratoi krijimin e të ashtuquajturës Ligë Ballkanase. Ky do të jetë një kampionat i bashkuar i vendeve të ish-Jugosllavisë, i pari në histori.
Presidenti i Klubit të Futbollit "Milan" Silvio Berlusconi është i gatshëm të shesë aksionet e klubit.
Organizata “Hamas”, që kontrollon Rripin e Gazës, ndaloi tifozët e futbollit të shikojnë ndeshjen e ekipeve spanjolle Real i Madridit dhe Barcelona.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2012
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
31