×
Mbrojtja antiraket, Shkurt 2013
Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov pas bisedimeve me Sekretarin amerikan të Shtetit John Kerry m
Rusia dhe SHBA-ja gjetën mënyrën për zgjidhjen e mosmarrëveshjes në lidhje me mbrojtjen amerikane antiraket.
Izraeli zhvilloi me sukses fazën e radhës të testimeve të raketës interceptuese të re "Strela-3", e cila është projektuar për të goditur objektivin në vakuum.
Kryeministri i Japonisë Shinzo Abe dhe Presidenti i SHBA-së Barack Obama gjatë takimit të tyre
Shkatërruesi i ri amerikan (destroyer) "Gravely", i pajisur me sistemin e mbrojtjes antiraket, u nis për dezhurn luftarak në Detin Mesdhe.
Moska nuk do të bjerë dakord për reduktimin e arsenaleve bërthamore pa marr
Ditën e mërkurë në Moskë Ministri i Mbrojtjes i Rusisë Sergei Shoigu po diskuton me Kreun e Departamentit Ushtarak të Norvegjisë, Anne-Grete Strom-Erichsen, problemet e vendosjes së sistemit evropian të mbrojtës antiraket (MAR).
Shkatërruesi (destroyer) amerikan “Barry”, i pajisur me sistemin multifunksional të mbrojtjes antiraket "Aegis", i
Përfundoi vizita e punës në Francë e delegacionit parlamentar rus të kryesuar nga Kryetari i Dumës Shtetërore, Sergei Narrishkin. Përkundër faktit se gjatë kësaj vizite u diskutuan edhe çështje të komplikuara ndërkombëtare, toni i përgjithshëm i komunikimit midis palëve, sipas mendimit të vëzhguesve, ishte me të vërtetë miqësor dhe konstruktiv.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
1
2
3
4
5
6
9
10
11
12
14
16
17
18
19
21
22
23
24
28